Hranol KVH NSI

Konstrukční sušené masivní dřevěné hranoly v nepohledové kvalitě pro trvalé konstrukce dřevostaveb, střech, pergol, altánů, podhledů, stěn a pro výrobu příhradových vazníků.

Jedná se především o technické sušení na maximální specifikovaný obsah vlhkosti 15%. To nabízí možnost zcela bez použití chemické ochrany dřeva. Suché dřevo také zaručuje rozměrovou stabilitu a tvarovou stabilitu. Cinkované KVH® třídy pevnosti C24 se vyrábí podle normy DIN EN 15497: 2014. Jednotlivé části jsou navzájem spojeny - cinkovány, povrch je hoblovaný a hrany sražené. Firma Woodcote má široký sortiment standardních průřezů. Ty přinášejí vysokou rychlou dostupnost a krátké dodací lhůty - výhody, kvůli kterým chcete stavět ze dřeva.​​​​​​​

Výběrové dřevo pro výrobu KVH hranolů prochází přísnou kontrolou jakosti již před zpracováním.

Sušené dřevo na 15% vlhkost zaručuje stabilitu a tvarovou stálost.

Hoblovaný povrch, nekonečný spoj – hranoly jsou opracovány ze všech 4 stran na CNC strojích. Díky strojové přesnosti a vysoce pevnostním spojům lze dosáhnout vlastností, které klasicky rostlé dřevo nemá – rovného povrchu a konstrukční délky až 16 m.

Sražené hrany – všechny profily mají díky čtyřstrannému přesnému opracování precizně sražené hrany. Práce s tímto materiálem je nejen bezpečná, ale i mnohem příjemnější, než při práci se surovým stavebním dřevem.

Ochrana proti škůdcům – sušením při vysokých teplotách jsou eliminovány možné zárodky škůdců nebo dřevokazných hub. Ohoblováním všech ploch jsou také odstraněny pozůstatky kůry a vrstvy dřeva těsně při povrchu, kde je nejméně husté a nejvíce napadnutelné. Na objednávku lze KVH hranoly vyrobit s hotovou bezbarvou nebo pigmentovanou impregnační úpravou.

Zdravotně nezávadný materiál – spoje KVH jsou spojeny lepidly na bázi PUR bez obsahu formaldehydu.

Úspora času a ztratného – díky stabilizaci materiálu jsou náklady na třídění a výběr jednotlivých kusů prakticky nulové.

Tradice, zázemí a servis – Velké množství skladových zásob všech délek a servis tradičního výrobce na základě nářezových plánů také umožňuje minimalizovat prořez. Při objednávkách na celou akci (cca 10 m3) lze objednaný materiál na stavbu dopravit zdarma přímo z výrobního závodu.

Kde si můžete objednat tento produkt?

Zajímá vás dostupnost daného produktu na konkrétních pobočkách? Napište nám a rádi vám poradíme.
Údaje zadané do formuláře budou zpracovány a uchovány v souladu s našimi pravidly pro zpracování osobních údajů jen a pouze za účelem vyřízení Vaší záležitosti.