Při volbě vhodné izolace vašeho domu - ať už jde o podlahu, fasádu nebo střechu - máte dnes v zásadě dvě možnosti: minerální vatu a polystyren.
Ukážeme si složitější variantu, jak zateplit půdu a podíváme se na zateplení stropu obytné místností, kdy není možné snížit podhled pomocí sádrokartonové konstrukce.
"Připravím se na zimu, ať pak na jaře neprotáčím panenky kvůli účtům za teplo.” Než přijde zima, máme v plánu vás na ni připravit tak, že na vás bude krátká.
Při stavbě domu se asi o žádném kroku nedá říct, že by byl důležitý méně či více než ostatní. Na tom, jak zaizolujete základovou desku, však stojí budoucnost vašeho domu.
Minerální izolace, neboli tepelně izolační vaty rozlišujeme na skelné vaty, které se dodávají v rolích a na čedičové vaty.
Zateplení fasády vám přinese zásadní úsporu energií spojených jak s vytápěním, tak s klimatizováním vnitřních prostor. Zateplením můžete každoročně docílit až 30% úspory nákladů.
Při výběru izolantu se budete rozhodovat mezi minerální vatou a polystyrenem. U polystyrenu pak mezi bílým a šedým. Jaký je v nich rozdíl? Poradíme na co si dát pozor.
Ve snaze ušetřit stavebníci často volí ty nejlevnější talířové hmoždinky, které nesplňují požadavky na certifikovanou zateplenou fasádu. Nejde o pouhou formalitu..
Chystáte se poprvé na zateplení fasády rodinného domu a ještě nevíte, co to obnáší? Tento článek by vám mohl pomoci vytvořit si základní představu, co k tomu budete potřebovat.
Na trhu je nepřeberné množství lepidel, silikonů, tmelů, pěn, penetrací a dalších příbuzných materiálů. A některé naplňují svůj tradiční a jednoduchý účel zcela podle očekávání.
Minerální vatu značky Rockwool znají po celém světě. Používá se pro zateplení fasád a všude tam, kde je potřeba chránit budovu nebo její technické zařízení před tepelnými ztrátami
Toto okřídlené úsloví ale platí pouze v případě, že je zateplení objektu provedeno profesionálně a s využitím kvalitních materiálů – to vám zcela jistě řekne 10 z 10 řemeslníků...