Zahrada s terasou jsou v teplém ročním období ideálním místem, kde lze trávit volný čas, nebo kam si můžeme přesunout práci. Vytvořte si prostředí, které bude působit pozitivně na všechny vaše smysly. Začněte od podlahy, která zapadne do celku, bude příjemná na dotek a udržovat ji bude snadné.

Jak vybrat materiál na podlahu terasy?

Přírodní dřevo

Materiálem číslo jedna je pochopitelně dřevo, které zaujme přirozeným vzhledem a v porovnání s kamennou nebo betonovou dlažbou nestudí. Vhodné ale dražší jsou exotické dřeviny, z těch českých je možné použít dřevo modřínu, akátu nebo dubu, které dobře snáší povětrnostní podmínky.

V naší nabídce najdete sibiřský modřín, který je velmi výhodný v poměru ceny a kvality. Jeho mimořádně hezký vzhled jistě oceníte vy i vaše návštěvy. Opracovaná terasová prkna jsou opatřena oboustranným vroubkováním, které zajišťuje bezpečnou chůzi po terase. Pro nosný rošt dodáváme podkladové hranoly, které jsou také z modřínu a dají se stejně tak použít pro obkladové palubky.

Ačkoli momentálně jinou alternativu nenabízíme, máte kromě přírodního dřeva možnost uvažovat o použití z něj odvozených dalších dvou druhů materiálu. Moderní technologie a inovace do procesů zpracování dřeva přinesly nejen efektivitu a lepší kontrolu nad kvalitou, ale i nové materiály s novými vlastnostmi, jako je termicky upravené dřevo (za působení vysokých teplot a vodních par) nebo dřevoplast WPC (Wood Plastic Composite), který spojuje výhody dřeva s prodlouženou životností a vyšší odolností díky přidaným polymerům.

Termicky upravené terasové prkno

Termicky upravené dřevo je vhodné do každého počasí, přičemž samotný postup úpravy materiálu probíhá bez použití chemikálií, pouze za působení tepla, vody a vodních par. Výsledný produkt je vysoce stabilní a méně reaguje na změny venkovního prostředí, které se mohou projevit bobtnáním nebo sesycháním, tak jak se to může dít u surového dřeva. Jeho originální kresba a přirozený charakter zůstávají zachovány.

WPC terasové prkno

Dřevoplastová (WPC) terasová prkna se vyrábí v různých poměrech dřeva a plastu (polymeru), jejichž vlastnosti se vzájemně doplňují. Umožňují jednoduchou pokládku, jsou téměř bezúdržbové, odolné proti UV záření, mají nulové štěpení a díky tomu nevznikají třísky. WPC terasová prkna je možné recyklovat a jejich likvidace nemá negativní dopad na životní prostředí.

Závěrem

Výběr materiálu je samozřejmě pouze na vás. Pokud však fandíte přírodním materiálům a dřevu tak jako my, sibiřský modřín je skvělá volba a do naší nabídky jsme ho nezařadili náhodou. Prkna i podkladové hranoly najdete v kategorii Terasová prkna.