Do sortimentu naše eshopu Baushop.cz jsme nově přidali zajímavou novinku, zemní základové vruty. Zemní vruty totiž nabízí oproti dosavadní praxi výrazné úspory času i nákladů, a to hlavně proto, že není potřeba náročné kopání a betonování základů. Navíc není třeba brát ohled na roční období, protože montáž zemních základových vrutů je možná i v zimě při mrazu. A měl by ji podle výrobce zvládnout každý svépomocí, maximálně s pomocí kamaráda nebo souseda bez dalších speciálních zařízení. Pouze dlouhé „profi“ zemní vruty je třeba zavrtávat pomocí strojní „vrtačky“. Zemní vruty můžete využít například při zakládaní staveb, plotů, pergol a dalších konstrukcí.

Kvalitní zemní vruty

Zemní vruty českého výrobce Pilecký jsou výjimečné díky své konstrukci, kvalitní žárově zinkované oceli a speciální kované špičce s vrstvou zinku chránící před korozí. Mají přesný tvar a extrémní průchodnost. Speciálně konstruované hlavice výrazně zjednodušují použití, protože do nich lze uchytit téměř cokoliv. Záleží pak na konkrétním použití, jestli je vhodnější do vrutu jen zasunou tyč a obsypat ji sypkou směsí nebo použít pro uchycení konstrukce nějakou speciální redukci.

Zemní vrut lze ukotvit přesně a naprosto kolmo do téměř jakéhokoliv podkladu pomocí ručního vrtáku nebo speciálně vyvinuté vrtačky během několika minut. Zemní vruty navíc při zavrtávání díky svému tvaru zahušťují okolní zeminu a díky tomu mimořádně pevně drží v zemi. Na tento typ konstrukce zemních vrutů má firma Krinner celosvětový patent, vruty jsou také staticky testovány na tlakovou, tahovou i boční zátěž a můžou na nich být založeny stavby jakékoli velikosti a nosnosti až do 72 kN na vrut. Určitě vás potěší, že všechny zemní vruty Pilecký jsou vyráběny v České republice. Specializovaní prodejci pak upozorňují na to, že si musí zákazníci občas dávat pozor na levné napodobeniny z Číny.

10. hlavních výhod zemních vrutů

  1. snadné, rychlé a stabilní založení konstrukcí
  2. montáž svépomocí
  3. není třeba dělat výkopy, likvidovat vykopanou zeminu, betonovat
  4. celkově levnější než beton
  5. nižší náklady na montáž
  6. tvarová a povrchová stálost, odolnost proti povětrnostním vlivům
  7. přesná instalace, stabilní a pevné ukotvení díky stlačené zemině
  8. zemní vrut lze snadno přemístit a použít znovu
  9. ochrání dřevěné konstrukce, jelikož je ukotví nad povrchem
  10. možné okamžité zatížení zemních vrutů

Zemní vruty pro různé typy konstrukcí

Typy zemních vrutů se liší podle toho, pro jaký typ konstrukce či stavby jsou určeny. Hlavní rozdíly jsou především v typu hlavice a délce. Délka zemního vrutu má vliv na to, jak pevně drží v zemi a podle toho, do jakého povrchu budou vruty zavrtány a co budou muset udržet, lze vybrat typ hlavice. Pro většinu konstrukcí, zejména pro domácí kutili a hobby použití je vhodný typ vrutu KSF G. Do těchto zemních vrutů lze pomocí redukce nebo granulátu uchytit téměř vše. Na složitější konstrukce a vyšší zatížení včetně větších hal lze použít „U“ patkové vruty (KSF U).