Toto okřídlené úsloví ale platí pouze v případě, že je zateplení objektu provedeno profesionálně a s využitím kvalitních materiálů – to vám zcela jistě řekne 10 z 10 řemeslníků, kteří se někdy s instalací zateplení potýkali. Pro inspiraci a možnost předejít klasickým problémům spojených se zateplováním fasády jsme pro vás připravili tento krátký článek.

Dobře provedená a zateplená fasáda brání tepelným ztrátám a ušetří významnou část provozních nákladů za vytápění. K zateplení fasády slouží dva základní druhy materiálu ve formě desek:

  • minerální vata, vyrobená ze směsi kameniva, má oproti polystyrenu lepší tepelný odpor, umožňuje prostupnost vodních par a především je odolná proti požáru (třída A1) – při dodržení protipožárních stavebních norem se už bez ní neobejdete

Existuje také varianta desek, která spojuje výhody obou materiálů: polystyren a slabší vrstvu minerální izolace do jednoho sendviče. Společně oba materiály vykazují vynikající izolační i protipožární vlastnosti a odpadá komplikace při projektování a montáži zateplení kombinovaného ze dvou druhů desek.

Fasády vzhledem ke zvyšujícím se nárokům na tepelně technické parametry obvodových plášťů budov nabývají spolu s nárůstem cen energií na pozornosti. Z výsledků měření je zřejmé, že tepelné ztráty obvodovým pláštěm budovy/fasádou se pohybují kolem 30 – 40% z celkových úniků tepla objektu. Zateplení fasády je investicí, která se vám podle jednoduchých propočtů jednoznačně vyplatí. Navíc fasáda plní i estetickou funkci mající vliv na komfort bydlení.

V širokém sortimentu online stavebnin Baushop proto naleznete velký výběr odstínů omítek a barev v rámci certifikovaného stavebního systému EXTHERM. Samozřejmostí je i kompletní portfolio profilů, lišt a tkanin stejně jako hmoždinek a dalšího vybavení nutného pro správnou instalaci zateplení.

Podívejte se na aktuální akční leták Baushopu, kde najdete momentální nabídku včetně slevových akcí na produkty i z dalších kategorií, jako je sádrokarton, izolace, střechy, dřevo nebo zahrada.