Jeden z nejvýznamnějších a nejoblíbenějších stavebních materiálů současnosti existuje v průmyslovém provedení už více než století a používá se po celém světě pro svoje unikátní vlastnosti při dokončování výstavby vnitřních stěn a stropů. Pojďte s námi v následujícím seriálu nakouknout do historie, výroby, využití a výhod sádrokartonu a jeho nejznámějších výrobců.

Siniat je poměrně mladá značka, kterou ovšem místo dlouholeté tradice provází skvělá pověst a předchozí bohaté zkušenosti na SDK trhu. Značka vznikla v roce 2013, když společnost Etex koupila od společnosti Lafarge divizi pro výrobu sádrokartonu Lafarge Gips a následně uvedla na trh úplně nový brand sádrokartonu - Siniat.

Siniat nabízí Vám širokou řadu řešení pro suchou a lehkou stavbu ze sádry a cementu s hlavními oblastmi použití pro stěny, stropy, podlahy a půdní vestavby. Jako jeden z čelních dodavatelů suché výstavby se Siniat podílí na množství rozsáhlých stavebních projektů v Německu, Rakousku a Švýcarsku - a stále větší oblibu si získává i u nás. Použité materiály a systémová řešení Siniat drží vysokou laťku kvality a pomáhají udělat byty, školy, nemocnice a další objekty sušší, bezpečnější, tišší a lépe tepelně izolované.

Vedle klasického portfolia SDK produktů má Siniat v nabídce také speciální sádrokartonové desky do trvale vlhkých prostor LaHydro včetně profilů a příslušenství v podobě speciálního tmele LaHydrofix, a nově také cementové desky Cementex, vhodné zejména do vlhkého prostředí a venkovních prostor o velikostech 3,6 mm nebo 12 mm, které se v menších velikostech dají také velice dobře a jednoduše ohýbat a slouží proto jako ideální podklad pro zaoblené konstrukce v koupelnách v bazénech.

Dalšími novinkami z nabídky Siniat je Flamtex A1, speciální deska na požární obklady ocelových sloupů a nosníků a Resistex, speciální SDK deska pro bezpečnostní konstrukce třídy RC2 a RC3 bez nutnosti použití dalších přidaných vrstev. S narůstající oblibou a tím pádem i poptávkou po moderním řešení suché výstavby drží Siniat jednu z čelních pozic na trhu, to především díky svým inovativním řešením a neustále aktualizované nabídce funkčních produktů pro nové stavby a stále častěji také pro rekonstrukce.

Vyberte si v našem e-shopu Baushop.cz