Polystyren je pevný, snadno lámavý, levný a široce dostupný plast, který se vyskytuje jako pěna nebo pevná látka. Vzniká polymerací styrenu a jde o čtvrtý nejužívanější termoplast po PE, PPO a PVC. Jde o jeden z nejpopulárnějších a nejrozšířenější izolantů - polystyren je nejčastěji využíván jako cenově dostupná a účinná tepelná izolace domů, fasád, podlah, soklů i střech.

Polystyren podle typu rozdělujeme na pěnový polystyren (EPS) a extrudovaný polystyren (XPS) a podle použití pak na fasádní polystyren, podlahový polystyren, soklový polystyren a polystyren vhodný pro ploché střechy.

Pěnový polystyren (EPS) je dnes asi nejběžnější izolační materiál. Vyrábí se zahříváním malých kuliček polystyrenu, které postupně “dopění” a vyplní celý prostor formy, čímž vznikne velký blok pěnového polystyrenu, který se dále rozřezává na desky. Jde o poměrně pevný a homogenní materiál, který se snadno používá a z hygienického hlediska je neškodný. Hlavní nevýhodou je hořlavost.

Extrudovaný pěnový polystyren (XPS) se vyrábí expandováním vytlačovaného polystyrenu spolu s napěnovací přísadou. Je nenasákavý, má zcela uzavřené póry a výrazně lepší pevnost než pěnový polystyren - zároveň je ale také nákladnější.

Mezi vůbec nejpopulárnější druhy polystyrenu patří fasádní polystyren, který je široce nejpoužívanějším izolantem pro zateplení fasády. Jeho použití přináší značné úspory na energiích při vytápění nebo klimatizaci - tepelný odpor, prodyšnost i životnost je u fasádního polystyrenu srovnatelná s deskami z minerální vaty, polystyren je ovšem výrazně levnější. Jeho dalšími výhodami jsou nízká hmotnost, dobrá opracovatelnost a velmi nízká nasákavost. V nabídce Baushopu najdete kvalitní fasádní polystyren

Vyberte si v našem e-shopu Baushop.cz