Vyznat se v lepidlech, tmelech a různých typech pěn a olejů není legrace. Ptáte se nás na ně často, a proto jsme se rozhodli, že kus po kusu projdeme to, co máme v naší nabídce, vybereme zajímavé produkty a napíšeme vám, k čemu je upotřebíte. Dozvíte se tu o takových kouscích, jako je lepidlo se silou mamuta, nebo neobyčejné pěně, která nahradí stovky kilogramů tmelu. Připravte se, budou to fofry.

Polyuretanové lepidlo

Zateplujete nebo se na to chystáte? Tohle je kousek právě pro vás. S jednou tubou přilepíte 14 polystyrenových desek a k použití vám bude stačit obyčejná aplikační pistole. Nemusíte se tak mordovat s pětadvacetikilovými pytli lepicí směsi a celkově stovkami kilogramů tmelu, který budete složitě rozmíchávat ve vodě. Jednoduše vezmete pěnu z krabice. Co víc? S obyčejným lepidlem čekáte dva dny na jeho zaschnutí, polyuretanové lepidlo ale vytvrdne po dvou hodinách tak, že můžete do polystyrenu vrtat a kotvit ho. A podívejte se i na cenu. Přepočet, jestli se vám vyplatí, necháme na vás. Nebo radši ne. Polyuretanové lepidlo vyjde výrazně levněji, než jakýkoli jiný lepicí prostředek.

 

Dokonalá fasádní omítka

Výhody silikonových a silikátových omítek spojuje tato tenkovrstvá pastovitá omítka dohromady. Co to ve zkratce znamená? Omítka obsahuje mizivý podíl organických částic. Díky tomu vzniká na jejím povrchu jen nepatrný elektrostatický náboj, a proto na něm neulpívá prach z ovzduší. Omítka je ale zároveň hydrofobní a na povrchu fasády díky tomu zůstává jen minimum vody, takže zabraňuje růstu mikroorganismů. Zajišťuje tedy čistotu budovy a zachovává její původní jasné barvy. Jestli teď uvažujete o zázraku, skoro jste se trefili. Našli jste totiž dokonalou fasádní omítku.

Lepicí tmel s mamutí silou

Nosnost 22 kilo na centimetr čtvereční. Téměř okamžitá funkčnost díky velké hustotě. Žádné šrouby nebo hřebíky. Lepicí tmel s mamutí silou přilepí téměř cokoli k téměř čemukoli. Kov, dřevo, plasty, dlaždice… Vše okamžitě drží, takže vás od další práce nezdržuje zbytečné čekání na tuhnoucí lepidlo.

A popravdě… náš popis nemá ani zdaleka takovou sílu, jako lepidlo samo. Jestli chcete 15 minut žasnout, podívejte se na video níže.

 

Tekutá lepenka

O tomhle produktu se zmíníme jen krátce, i když je to stejný skvost a zázrak pro kutily, jako předchozí tři. Tekutá lepenka se aplikuje pomocí válečku a hodí se skvěle pro hydroizolaci koupelen i teras, pod obklady a dlažbu. Co je na ní fantastické? Nepřijde si na ni ani tlaková voda, takže třeba pro čištění terasy můžete klidně používat vapku.

Napouštěcí olej

Na závěr uhneme od všeho lepivého trochu stranou. Napouštěcí olej je parádní produkt pro zahradní nábytek. Na začátku sezóny ho oživí, na konci zakonzervuje, abyste na příští rok měli k dispozici a v kondici svůj oblíbený stůl nebo lavičku. Díky oleji na bázi lněných přestane být váš nábytek ošklivě zašedlý. A ani to ještě není nejlepší. Aplikujete ho štetcem, necháte dvacet minut působit, setřete hadřičkou a je hotovo. Váš nábytek přitom nebude mastit a získá krásnou teplou barvu. Bonus na závěr - jedna plechovka, která má navíc povedený design, vydrží dlouho, takže si za pár stovek užijete spoustu muziky.