Stropy, které nabízí více

Stropní podhledy jsou stavebním prvkem, se kterým se v současnosti potkáte doslova na každém kroku – tedy skoro všude, kde jste pod střechou. O tom, k čemu systémy stropních podhledů slouží, jaké mají vlastnosti a jaké různé typy jsou na stavebním trhu na výběr, pojednává následující článek.

Systémy stropních podhledů pomáhají řešit specifické požadavky na akustiku, přístup k technickým rozvodům, kontrolu teploty a vlhkosti, požární odolnost, sterilitu, kvalitu ovzduší. Vyčnívají pro svůj skvělý design, světelnou účinnost, snadnou údržbu nebo odolnost v mokrých a vlhkých prostředích.

Všechny stropní podhledy musí splňovat přísné technické a uživatelské požadavky. Mezi ně patří mechanická pevnost a stabilita, bezpečnost při užívání, hygienické požadavky, ochrana zdraví a životního prostředí a požární bezpečnost. Podhledy také excelují svými tepelně-technickými a akustickými vlastnostmi, které vám zaručí úsporu energií a ochranu proti hluku.

Stropní podhledy jsou vlajkovou lodí v nabídce stavebnin WOODCOTE. WOODCOTE je jedničkou v České republice co se týče množství materiálu i značek – má největší skladové zásoby minerálních a plechových podhledů a nejširší počet dodavatelů minerálních.

Se systémy stropních podhledů od WOODCOTE se potkáte v supermarketech, skladech, letištích, průmyslových halách, čerpacích stanicích, nemocnicích i školách a tělocvičnách. Narazíte na ně běžně i v office centrech, garážích, gastronomických provozech, skladech i v běžné bytové výstavbě.

Prozkoumejte WOODCOTE Katalog stropních podhledů.

Rozdělení podhledových stropních systémů:

Minerální podhledy se vyrábí z minerální vlny, jílu, škrobu a perlitu. Mají výborné tepelně i zvukově-izolační vlastnosti. Kazety jsou omyvatelné a těší se dlouhé životnosti.

Kovové podhledy mají dlouhou životnost a snadno se udržují. Uplatnění najdou například tam, kde jsou kladeny vyšší technické požadavky z hlediska obslužnosti, požární bezpečnosti, nebo nároků na sterilitu prostředí.

Dřevěné podhledy z dřevité vlny pojené magnezitem vynikají originálním vzhledem a účinně tlumí hluk na pozadí. Jsou vyrobeny z přírodního materiálu, který vypadá skvěle v moderním interiéru a dobře zapadá i v klasické dřevostavbě. Desky z dřevité vlny jsou 100% recyklovatelné a jejich životnost je odhadována na více než 80 let.

Stěnové systémy umožňují pracovat s akustikou také pomocí obložení stěn, které lze zajímavě ozvláštnit působivým designem. Využití najdou také jako obklad přepážek nebo sloupů.

Závěsné systémy stropních podhledů splňují přísné technické normy, které zaručují stabilitu a bezpečnost, jakou vyžadují stropní konstrukce. Z pohledového hlediska se závěsné systémy dělí na viditelné nebo skryté, které umocňují dojem jednolité stropní konstrukce.

Protipožární systémy musí splňovat nejpřísnější normy řady ČSN 7308, které zajišťují jak předcházení vzniku požáru, tak případnému šíření ohně a kouře. Hodnotí se jak chování stavebního materiálu při hoření, tak požární odolnost, která je měřena časem na bezpečné opuštění budovy.

Samostatně zavěšené podhledové prvky – horizontálně orientované podhledové ostrůvky nebo vertikálně zavěšené baffly poskytují architektům a designérům bohaté možnosti originálních akustických řešení, které lze snadno provést i dodatečně. Vyřešit se tak například dají problémy s akustikou, které se ukáží až za plného provozu.

Integrované osvětlení vám poskytne kompletní řešení akustiky a osvětlení v jednom. Sladěný systém poskytuje řadu nových možností pro architekty nebo designéry a usnadňuje rozmístění i samotnou montáž svítidel bez složitého vyměřování a bourání.

Podívejte se na WOODCOTE Katalog stropních podhledů, kde najdete kompletní nabídku všech značek a produktů.