Nedostatek prostoru

(hned po nedostatku času) sem tam doma řeší každý z nás. Pomoci může jednoduše uklidit a vytřídit nepotřebné věci. Pozor, ty z vás, kteří se těžko zbavují starých věcí, by to mohlo vyděsit, ale jak říká stará dobrá rada, pokud jste něco nepoužili celý rok, tak se toho pravděpodobně můžete bez obav elegantně zbavit – prodat to, darovat, nechat opravit, nebo podstoupit recyklaci.

Doma nám však potíže s nedostatkem volného místa také způsobují dveře, které pro otevírání v součtu potřebují několik čtverečních metrů. Pokud hned za dveřmi stojí nábytek, nebo se jich sejde hned několik na jednom místě, pak si vzájemně překážíme a bytem nemůžeme volně procházet my, ani životní energie.

Existuje řešení

Není jenom praktické, ale také plní estetickou funkci a může velmi zútulnit byt. Poslouží vám k tomu stavební pouzdro, které je zabudované ve zdi a posuvné dveře k němu určené při otevření pojme tak, že nezaberou žádné místo navíc.

"Stavební pouzdra dělíme podle konstrukce určené pro klasickou cihlovou zeď nebo sádrokartonovou příčku. Protože se zaměřujeme na suchou výstavbu a u konstrukce ze sádrokartonu se obejdeme bez většího bourání, které by nás čekalo u zdi z cihel nebo betonu, všechno jde snáz."

Stavební pouzdra pro sádrokartonové konstrukce se vyrábí ve dvou variantách. Stavební pouzdro o tloušťce 73 mm bude mít po obložení sádrokartonem rovných 100 mm. Stavební pouzdro tloušťky 100 mm bude mít po obložení sádrokartonem pouhých 125 mm. Celé pouzdro je vyrobeno z kvalitního pozinkovaného 0,8 mm silného plechu. Místo klasického sváru jsou všechy spoje spájeny a tak je chráněn vodící trn s přesným vymezením na střed pouzdra. Bočnice stavebního pouzdra jsou již složeny. Stačí tedy pouze přišroubovat horní lištu, vzpěry a nasadit stojinu.

 

Stavební pouzdro JAP

disponuje vysoce kvalitním pojezdovým mechanismem, který zajišťuje plynulý pohyb dveří a velmi tichý chod ve speciální hliníkové liště. Použít jej můžete i pro celoskleněné dveře – vyrobit je lze i na zakázku s atypickými rozměry do výšky 270 cm.

Ke stavebním pouzdrům JAP si také můžete pořídit tichý doraz, který zajistí plynulé a tiché dovření posuvných dveří bez bouchnutí. Tento volitelný mechanismus je možné dodatečně instalovat k již zabudovanému stavebnímu pouzdru. Instalovat ho nelze pouze do úzkých pouzder JAP SDK 73 mm nebo při tloušťce zdi 82 mm. Pro stavební pouzdro JAP KOMFORT, JAP UNIBOX a JAP PARALLEL je nutné objednat dva dorazy. Tichý doraz je standardně dodáván pro dřevěné dveře.

A nakonec to nejlepší – na všechny stavební pouzdra
JAP poskytuje 10 letou záruku!