Stavební chemie čaruje

Na trhu je nepřeberné množství lepidel, silikonů, tmelů, pěn, penetrací a dalších příbuzných materiálů. Některé naplňují svůj tradiční a jednoduchý účel zcela podle očekávání. Vedle toho vznikají materiály, které mají vylepšené vlastnosti, nebo jsou úplně nové.  Třeba vám přijde vhod pár tipů na produkty z kategorie stavební chemie.

Fasádní omítka

EXTHERM Silikon-silikátová omítka (zatíraná nebo rýhovaná) pastovitá omítka spojuje výhody silikonových a silikátových omítek. Inovativní vlastnost ExtraSan, udržující fasádu v čistotě, ji činí ještě atraktivnější.

Omítka je pružná, vysoce paropropustná a dobře odolává povětrnostním vlivům. Obsažené mikrokapsle, které jsou odolnější vůči vymývání, umožňují pozvolné uvolňování biocidních látek, které zabraňují růstu plísní, řas a hub.

Odolná tekutá lepenka

EXTHERM 2K tekutá lepenka se nanáší jednoduše pomocí válečku a používá se pro hydroizolaci koupelen, bazénů, teras, sklepů, zdí, železobetonových konstrukcí, sádrovláknitých a sádrokartonových desek, pod obklady nebo dlažbu.

Lepicí tmel s mamutí silou

Udrží 22 kg na cm² a díky velké hustotě drží na počkání. Nahradí šrouby nebo hřebíky a další spojovací materiál. Lepicí tmel DEN BRAVEN Mamut Glue High Tack přilepí téměř cokoli: schodnice, parapety, podlahové lišty, zrcadla, keramické dlaždice, obklad, a slepí mnoho různých materiálů – zdivo, beton, sádrokarton, dřevo, sklo, smalt, nerezovou ocel, hliník, měď, olovo, polystyren, polyuretan, nebo PVC.

Chemická kotva pro ještě pevnější spojení

Chemická kotva DEN BRAVEN PE 300 S slouží k vysoce pevnému a rychlému kotvení do plných i dutinových materiálů. Spolehlivě kotví tyče M8–M20, police, regály, schodiště, zábradlí apod. PE 300 S neobsahuje styren a na stavbě neobtěžuje zápachem. Na videu můžete vidět, jak se chemické kotvení provádí a co se přitom děje ve zdi.