Satjam – láska, která nerezaví

S ryze českou značkou Satjam se mohl setkat každý, kdo od roku 1995 vybíral lehkou kovovou střešní krytinu, nebo kupoval trapézový plech či okapový systém. Značka Satjam si v roce 2004 jako první v České republice vysloužila známku kvality Czech Made.

Plechová krytina je díky hladkému povrchu nenáročná na údržbu, statečně odolává horku, dešti a mrazu, je lehká, vodotěsná a oblibu jí přinesla také dlouhá životnost.

Díky svým vlastnostem je lehká plechová střešní krytina vhodná např. i pro citlivé rekonstrukce historických objektů, jakým je například Jonášovic stodola – po přestavbě s krytinou Satjam Rapid (nahoře), nebo mlýn v Povltaví s krytinou Satjam Šindel (dole). Obě realizace zdobí Česká cena za architekturu.

Satjam – láska, která nerezaví

Velkoformátová střešní krytina

Velký formát plechové střešní krytiny umožňuje rychlejší montáž s menším počtem kotvicích prostředků. Díky tomu lze ušetřit významnou částku ze stavebního rozpočtu určenou na montáž. Plechové šablony dobře snáší povětrnostní vlivy a mají minimální nároky na údržbu.

Maloformátová střešní krytina

Výhodou maloformátové střešní krytiny je úspora nákladů na dopravu, snadná manipulace a především možnosti snadného přizpůsobení tvaru členitých střech.

Hliníková střešní krytina

O dlouhé životnosti hliníkové střešní krytiny vypovídá 60letá záruka, kterou na ni Satjam poskytuje. Prvotřídní slitina hliníku od norské společnosti Norsk Hydro, obohacená hořčíkem a manganem, spolu s ochrannou vrstvou matného polyesteru zajišťuje mimořádnou odolnost proti povětrnostním vlivům a korozi.

Speciální povrchové úpravy

Na výběr máte také řadu speciálních povrchových úprav, které lze za příplatek objednat k vybrané střešní krytině: prodlouží životnost, dodají originální vzhled a umožní širší výběr barev.

Nákup střešní krytiny Satjam můžete zahájit zde: Baushop – Satjam