Minerální vatu dánské značky Rockwool znají po celém světě. Používá se pro zateplení fasád a všude tam, kde je potřeba chránit budovu nebo její technické zařízení před tepelnými ztrátami.

Přírodní kámen však poskytuje celou řadu dalších cenných vlastností, pro které je tento stavební materiál tak rozšířen a oblíben. Díky tomu má Rockwool na dvě desítky továren a obchodní zastoupení po celé světě. Jeden z jeho výrobních závodů je také v českém Bohumíně, kde vzniklo centrum výroby tepelné izolace pro průmyslové technologie a technická zařízení budov.

V zimě hřeje, v létě chladí

Kromě toho, že je minerální vata výborný tepelný izolant, má také schopnost odolávat vysokým teplotám až nad 1.000°C. Díky tomu také slouží jako vynikající protipožární ochrana a významně prodlužuje čas, který je potřeba k evakuaci hořící budovy.

Dalšími plusy jsou její vynikající zvukově-izolační vlastnosti, dlouhá životnost, architekty oceňovaná tvárnost, schopnost zadržet velké množství vody, které se využívá v hydroponii pro úsporný způsob pěstování rostlin, a když izolace doslouží, možnost 100% recyklace, která šetří přírodní zdroje.

Univerzální využití a široký výběr

Minerální vata Rockwool má velmi široké spektrum využití coby izolant. V nabídce online stavebnin Baushop.cz najdete minerální vatu pro tepelnou, akustickou a protipožární izolaci příček, fasád, plochých a šikmých střech, stropů a podlah i technických zařízení budov. S výběrem vhodného modelu vaty pro váš stavební projekt vám u nás poradí školení produktoví manažeři. Nezapomeňte také na Baushopu sledovat aktuální výprodejové akce a slevy, kde často pořídíte vybrané produkty za tu nejvýhodnější cenu na trhu!