Zná to každý, kdo se někdy pustil do stavby nebo rekonstrukce domu či chaty. Když potřebujete vyplnit větší mezery nebo ukotvit konstrukční prvky jako jsou rámy oken, dveřní zárubně, apod., začnete hledat optimální řešení. Pro takové případy se používají správně zvolené druhy polyuretanových pěn. PU pěny se totiž v současnosti prodávají v mnoha variantách pro různé možnosti použití.

Jakou PU pěnu si vybrat?

Na začátku si můžeme polyuretanové pěny rozdělit z hlediska aplikace. A to na variantu spíše hobby – tedy trubičkovou (např. MAXI TRUBIČKOVÁ nízkoexpanzní pěna 500 ml), kdy pro aplikaci není potřeba žádné další nářadí. Varianta, kterou doporučujeme pro častější a profesionálnější používání, se nazývá pistolová (např. Pistolová pěna MEGA 70). Jak je již z názvu jasné, před použitím je potřeba samotnou dózu s pěnou nejprve našroubovat na aplikační pistoli.

Aplikační pistole na PU pěny jsou v nabídce opět v mnoha provedeních od cca 400 Kč až po velmi profesionální varianty s cenou okolo 1 400 Kč. Aplikace pomocí pistole je samozřejmě mnohem jednodušší, dávkování je velmi přesné a práce s polyuretanovou pěnou je i celkově čistší.

Polyuretanové pěny ale nejsou určeny jen k pouhému vyplnění mezer, dnes se velmi často a výhodně používají i k lepení nejrůznějších stavebních materiálů (cihel, polystyrenu při zateplování budov apod.), jako třeba Multi Kleber pistolová pěna nebo lepidlo na cihly Silver Line. Jako doplněk k PU pěnám si můžete přikoupit třeba čistič PUR pěny (500 ml) vhodný také k čištění pistole.

Nakupujte u odborníků

Se správným výběrem vhodného materiálu vám ochotně pomohou specializovaní prodejci. Jedním z nich je i náš eshop Baushop.cz, který se specializuje na komplexní nabídku výrobků v oblasti stavební chemie a souvisejících doplňků. Nabízíme dodávku zboží za skvělé ceny a samozřejmě možnost dopravy po celé České republice. Na druhou stranu však můžete využít i výhod osobního odběru a zboží si vyzvednout v kanceláři v Praze. Neplatíte tak za dopravné a veškeré objednané výrobky si před zaplacením v klidu můžete prohlédnout.

Co se týče PU pěn, nabízíme klasické montážní pěny, ale také třeba Multi Kleber WINTER pistolovou pěnu, pružnou 3D pěnu či speciální studnařskou pěnu a rychlomontážní 2K pěnu.

Den Braven – kvalitní výrobce a mnoho let zkušeností

Produkty od světoznámého výrobce Den Braven jsou prověřené mnohaletou praxí a práce s nimi je jednoduchá a kvalitní. Vyberte si z bohaté škály výrobků, které vám v mnohých případech usnadní práci a postarají se o jedinečný vzhled. Dobrý prodejce vám k výrobkům poskytne také technické a bezpečnostní listy, které vám pomohou se správnou aplikací.