Plánujete stavbu plotu, který zabrání podhrabání a útěku vašeho psa, nebo se potřebujete chránit proti vnějším vetřelcům? Mohla by se vám hodit podhrabová deska, jako cenově dostupnější alternativa zděné podezdívky. Sladí spodní linii plotu a zároveň ho chrání například při sečení trávy. Je natolik pevná a stabilní, že udrží zeminu ve svažitém pozemku. Betonová podhrabová deska je mezi pilotními sloupky připevněna pomocí držáků na podhrabové desky.

Montáž podhrabové desky není vůbec náročná

Nejprve do základů zabetonujte plotní sloupky. Po zatvrdnutí betonu (přibližně po týdnu) usaďte podhrabové desky ideálně 15 cm do země a zároveň tak, aby vzdálenost podhrabové desky od pletiva byla nejméně 3 až 5 cm. Vůli zachovejte také mezi podhrabovou deskou a plotními sloupky, aby vlivem teplotních změn nedocházelo k pnutí.

Ke sloupkům připevněte podhrabovou desku průběžnými držáky, ale postupujte velmi opatrně. Desku přenášejte vždy ve svislé poloze a při nasazení držáku na sloupek důkladně zkontrolujte jeho směr, aby mířil přesně k dalšímu sloupku. Poté jej upevněte samořeznými šrouby. Na usazenou podhrabovou desku pak ještě namontujte vzpěry ke sloupkům.

Co by byl plot bez branky

Sloupky k zahradní brance, stejně jako sloupky plotové, betonujte a nechte vyzrát pět až sedm dní. Vzdálenost mezi sloupky si pečlivě odměřte podle šířky branky a údajů z montážního listu k brance. Branky mají nastavovací panty, takže i když se vám nepovede vzdálenost mezi sloupky odměřit úplně přesně, panty lze dodatečně nastavit tak, aby byla branka správně zavěšena a dobře se dovírala.

Vyberte si v našem e-shopu Baushop.cz