Při stavbě nového domu nebo rekonstrukci bytu je před samotnou realizací nadmíru důležité zajistit kvalitní stavební materiál. Při výběru rozhoduje řada faktorů, od šíře nabídky po dobrou cenu - ne všude však najdete vše hezky pohromadě. Podívejte se, na co si dát při výběru stavebnin pozor.

Výběr vhodného stavebního materiálu zpravidla následuje hned po, ale nejlépe souběžně s vytvářením samotného stavebního plánu - vždyť cena materiálu jako jedna z největších položek v celkovém rozpočtu a nákladech dokáže výslednou podobu projektu do značné míry ovlivnit. Cena ale není jediným faktorem, na který je dobré si dát pozor při výběru vhodného dodavatele stavebního materiálu.

Důležitá je také šíře nabídky, rozsah nabízeného sortimentu a množství k dispozici skladem. Ideální je zvolit si dodavatele, který nabízí vše pro stavbu a rekonstrukci pod jednou střechou - od zdicích materiálů, izolací, sádrokartonu a střešních systémů, ale i nářadí, dveří a podlah.

Důraz je také vhodné klást na rozsah poskytovaných služeb - ať už jde o asistenci odborného a školeného personálu, který vám dokáže poradit a doporučit vhodný produkt pro váš projekt, bezpečnou dopravu na místo určení, jednoduchou možnost reklamace nebo věrnostní program.