Kvalitní střecha nad hlavou je základ. Při výběru a plánování vhodného zastřešení hrají vedle polohy a orientace domu, nadmořské výšky a povětrnostních podmínek stěžejní roli také typ a materiál střešní krytiny. Tu je nutné vybírat tak, aby vedle ochranné funkce plnila také úlohu estetickou. Vzhled střechy totiž dotváří a v pravém slova smyslu zastřešuje obraz celého domu.

Střešní krytiny dnes dělíme na těžké a lehké. Mezi těžké patří tradiční skládané krytiny, jako jsou různé druhy betonových a pálených střešních tašek a břidlice. Za lehké naopak označujeme vláknocementové krytiny, plechové krytiny, asfaltové šindele a další střešní krytiny z odlehčených materiálů. V nabídce eshopu Baushop najdete zástupce skupiny lehkých střešních krytin - plechové krytiny, asfaltové šindele a polykarbonátové a bitumenové desky.

Plechové střešní krytiny mají univerzální použití, disponují vynikající odolností vůči nepříznivému počasí a vynikají prvotřídním moderním provedením. V naší nabídce najdete plechové krytiny od firmy Satjam, která existuje na českém trhu od roku 1995 a kromě kovových lehkých střešních krytin a trapézových plechů dodává také okapové systémy, profily a doplňky. Satjam vyrábí kvalitní střešní krytiny přímo „na míru" dané střeše a výroba dílů tak trvá dle sezóny 5 - 10 dní.

Asfaltové šindele představují flexibilní zastřešovací systém, který vyniká odolností vůči povětrnostním podmínkám, snadnou a rychlou instalací i vzhledem. Jeho předností jsou lehkost a také poměrně nízká cena. Šindelová střecha navíc nevyžaduje další údržbu a při dešti navíc zvládá tlumit hluk bubnujících kapek. V naší nabídce naleznete kvalitní asfaltové šindele od společnosti GUTTA.

Od firmy GUTTA najdete v naší nabídce i bitumenové a polykarbonátové desky. Bitumenové desky se vyrábí vrstvenou laminací, což jim zajišťuje značnou pružnost, pevnost a odolnost proti povětrnostním vlivům. Vzhledem k nízké hmotnosti lze bitumenové vlnité desky snadno použít k překrytí staré nevyhovující krytiny. Bitumenové desky jsou snadno zpracovatelné, odolné a levné řešení pro střešní krytiny a fasády.

Polykarbonátové desky jsou ideálním řešením pro zateplené prosklení střech. Díky tomu, že polykarbonát není tříštivý, je jejich použití bezpečné i tam, kde se nedoporučuje sklo. Polykarbonátové desky jsou snadno ohebné, jednoduše manipulovatelné, velmi lehké a zároveň odolné i proti extrémním povětrnostním vlivům.

Baushop má všechny zmíněné typy střešních krytin skladem a okamžitě k dispozici - stačí si vybrat typ, který vaší střeše bude nejvíce vyhovovat.

Vyberte si v našem e-shopu Baushop.cz