Vysoké teploty a dlouhé dny lákají k posezení venku – stylovou terasu u domu ale oceníte nejen v horkých letních měsících. Bude ideálním místem rodinných obědů i setkání s přáteli a přirozeně rozšíří a doplní obytnou i užitkovou plochu vašeho domu. V následujícím článku najdete rady a tipy, jak na terasu, která vám přiroste nejen k srdci.

Nejkrásnější pohled na svět nemusí být jenom z koně, ale třeba také z vlastní terasy. Terasa se stane vyhledávaným útočištěm nejen v horkých měsících a často slouží jako ideální „přestupní fáze“ mezi samotným domem a zahradou. Praktických využití má přitom nepočítaně – od sušení prádla po grilování s partou přátel.

Počítat s terasou je samozřejmě ideální už během samotného plánování stavby. Terasu dnes jednoduše pořídíte na klíč, stejně jako celý dům. To by však nedalo spát kutilům mezi námi, kteří nejraději vezmou věci do svých rukou a postaví si terasu snů sami. Navíc, řada lidí při stavbě vlastního obydlí terasu do plánů nezahrnuje a přistavět se jí rozhodnou až posléze.

Těm všem dnes hraje do karet široká nabídka materiálu vhodného pro stavbu odolných, stálobarevných a bezúdržbových teras. Ty jsou nyní nejčastěji, podobně jako zahradní dlažba, vyráběny z dřevoplastu – materiálu také známého jako WPC (Wood Plastic Composite).

Dřevoplast se vyrábí pomocí extrudace, tedy vytlačováním komponentů pod tlakem a teplotou z dřevoplastové směsi, kterou je kombinace dřevěných pilin se zdravotně nezávadným, termoplastickým polypropylenem (přírodní dřevěná vlákna 60 % + polypropylen 40 %) s vysokou odolností a dlouhodobou životností. Dřevoplast je odolný proti hnilobě, plísním, dřevokazným houbám i hmyzu.

Specialistou na dřevoplastové terasy je společnost Gutta se svojí produktovou řadou Guttadeck – od podkladových hranolů přes terasová prkna po ukončovací lišty, v jejich nabídce naleznete kompletní sortiment pro stylovou a odolnou terasu, včetně příslušenství jako je startovací sada k terasovým prknům.

Na webu Baushop.cz momentálně najdete Guttadeck sortiment v akci, stejně jako další produkty vhodné ke stavbě terasy včetně podkladových prken ze sibiřského modřínu a laků a lazur pro péči o dřevo Remmers. Pokud plánujete stavbu vlastní terasy a poohlížíte se, kde začít, tady rozhodně neuděláte chybu.