V dřevěném fasádním profilu edice Kontrast se potkává originalita, styl i inovativní technické řešení, které pomáhá zlepšovat izolační vlastnosti domu a přispívá k ochraně před povětrnostními vlivy. Podívejte se zblízka na fasádní profil, který vás upoutá už na první pohled.

Společnost Holzwerke Ladenburger je synonymem pro německou kvalitu ve zpracování a zušlechťování dřeva už více než 90 let. S výrobní kapacitou více než 800 000 m3 řeziva patří k předním podnikům v Evropě. Snahou společnosti bylo vždy přinášet inovativní a stylové, ale zároveň funkční a užitné řešení produktů ze dřeva.

Jednou z nejlepších ukázek z technicky pokročilého a designového portfolia Holzwerke Ladenburger je edice fasádních profilů Kontrast. Inspirací pro vzhled i jméno fasádního profilu edice Kontrast bylo černé kontrastní pero. Jasná struktura vytváří na fasádě čistý lineární charakter lahodící oku. Podíl na tom má i ušlechtilý materiál, ze kterého se obklady Kontrast vyrábějí. Je jím sibiřský modřín, jehož povrch může být buď hoblovaný nebo jemně řezaný.

Jednou z největších předností profilu Kontrast je jeho velmi snadná montáž díky systému pero/drážka, ve kterém každý vrut prochází pouze perem. Díky tomu jsou všechny montážní prvky skryty a fasáda působí jako celek čistým dojmem. Toto řešení navíc nenarušuje strukturu dřeva v ploše profilu a ten tak nabývá na odolnosti vůči povětrnostním vlivům. Jelikož je Kontrast uzavřená fasáda, není nutné používat drahé fólie a tím pádem ušetříte na montážních nákladech. Edice Kontrast je fasádní profil, který vynikne v mnoha směrech.