Možná nejdůležitější částí každého nového i staršího domu je střecha. Dům nejen chrání před horkem a zimou, ale zároveň musí dlouhodobě odolat slunečním paprskům, dešti, vichřici, sněhu či krupobití. A jak jsme měli možnost se nedávno přesvědčit, někdy se tyto extrémní výkyvy počasí objeví i během jednoho víkendu. Čtyřicetistupňová vedra v kombinaci s kroupami byly opravdu nepříjemné.

Plechová střešní krytina je lehká

Pokud se tedy rozhodnete postavit si dům, zrekonstruovat starší či jen opravit přístřešek nebo garáž, je třeba pečlivě vybírat materiály zvláště pro střechu. Každá střecha musí být totiž dimenzovaná tak, aby byla nejen maximálně pevná a odolná, ale zároveň aby příliš nezatěžovala konstrukce, krovy či půdní nástavby. V současné době, kdy se každý snaží stavět maximálně úsporně, jsou proto hojně využívány lehké krytiny, zejména plechové střešní krytiny. Příkladem může být osvědčená krytina českého výrobce Satjam. Plechová střecha je totiž osm až desetkrát krát lehčí než pálené nebo betonové tašky a díky své hmotnosti ji lze použít na starší krovy nebo lehčí konstrukce nebo je možné snížit náklady na dřevo použité pro novou konstrukci střechy.

Velký výběr typů na staré i nové

Nejde však jen o její parametry, výhodou střechy Satjam je několik typů a barev, které svým designem připomínají klasické střešní tašky. Rozhodnete-li se tedy pro plechovou krytinu, můžete si vybrat, která se Vám bude nejvíce líbit, ale zároveň také, která bude nejlépe vyhovovat Vašim potřebám. Tyto krytiny lez použít jak v moderních, tak i v historických zástavbách.

Velkoformátové rozměry umožňují krytiny využít nejen pro střechy rodinných domů, ale i pro zastřešení panelových domů nebo střechy průmyslových hal a objektů. Protože každá střecha, každý dům potřebuje něco jiného, můžete si vybrat z několika typů plechové krytiny Satjam doslova na míru. Mezi nejoblíbenější typy pak patří ROOF, GRANDE, RAPID, BOND EXCLUSIVE či TRAPEZ. Překvapivě snadná je pak přeprava a montáž plechové střešní krytiny. Díky nízké hmotnosti lehké krytiny je výrazně jednodušší a úspornější než u pálené krytiny. Na střechu o velikosti 200 m2 je totiž potřeba cca 8 palet pálených tašek, krytina Satjam se vejde podle typu na 1 až 2 palety. Jednoduší manipulace pak znamená i snadnější a kratší montáž přímo na střeše. Položení střešní krytiny je otázkou 3 až 5 dní.

Kvalitní česká střešní krytina Satjam

Řekne-li se plechová střecha, mnoho lidí si představí nevzhledné pláty pozinkovaného plechu či okapy, ze kterých se postupně sloupává stará barva. Plechové střechy Satjam jsou ale vyráběny z prvotřídního materiálu dodávaného renomovanými hutěmi. Jádro tvoří ocelový plech, ten je pozinkován a opatřen finálním barevným lakem. Základní řada je s lakovanou povrchovou úpravou.

Druhá varianta je s matnou povrchovou úpravou, která je téměř k nerozeznání od klasických tašek. Tato úprava je již silnější, lépe chrání proti korozi střešní krytiny. Nejsilnější povrchová úprava Satpur je pak odolná i vůči mechanickému poškození a nejlépe tak chrání ocelový plech před případnou korozí. Zajímavé jsou také střešní krytiny s minerálním posypem, které jsou vyráběny v šablonách o tabulkových rozměrech. Díky několikavrstvé povrchové úpravě snadno obstojí i na místech s extrémními povětrnostními podmínkami. Satjam deklaruje u svých výrobků až 80 letou životnost a poskytuje na své plechové střešní krytiny až 40 letou zárukou. A to s minimálními nároky na údržbu.

Akční ceny, doprava zdarma

Většinu zákazníků přirozeně zajímá hlavně cena. A ta je spolu s kvalitou u Satjamu hlavní konkurenční výhodou. Příznivé ceny mohou být totiž díky bonusům prodejců ještě zajímavější. Pokud si objednáte plechovou střešní krytinu na StavbaOnline.cz, můžete se v těchto dnech těšit na speciální akční cenu a navíc můžete mít dopravu kamkoliv po celé ČR zcela zdarma.

Česká společnost SATJAM, která tento moderní střešní systém vyrábí, působí na trhu již 18 let. Je držitelem ocenění kvality Czech Made a kromě samotné plechové střešní krytiny nabízí Satjam i veškeré příslušenství související se střešními systémy.