Na veletrh interiérového designu, nábytku a bytových doplňků For Interior 2018 v pražských Letňanech, kde se konal od 4. do 7. října, nás přivedla přednáška s workshopem Ivy Bastlové, která zároveň představila svou novou knihu Tvoříme interiér s českou designérkou. I přes nabitý doprovodný program by byla škoda nenavštívít samotnou výstavu a nepodívat se, co nabízí současný interiérový design.

Nábytek nejen pro muzikanty

Stánek firmy Šiba z Černošic, kde se vyrábějí přepravní boxy pro hudební nástroje, studiový nábytek a spousta dalšího vybavení pro orchestry nebo divadla, musel potěšit každého, kdo je duší muzikant. Díky jedné zakázce, kdy klient požadoval mobilní nábytek pro filmovou produkci, vznikl v Šibě nápad, rozšířit výrobu o sérii nábytku inspirovaného leteckými přepravními obaly a vzhledem legendárních kytarových aparatur. Výsledkem jsou solitéry, které dodají punc originality každému interiéru.

Malé ohlédnutí za veletrhem For Interior 2018

 

Pro milovníky hudby a knížek

V jednoduchosti je krása a příznivci minimalismu vám to potvrdí dvojnásob. Lampy Lusito ve svém okolí vytvářejí příjemnou atmosféru ještě dříve, než je rozsvítíte a rozehrajete s nimi hru světla a stínů. Nejen podzim a deštivé dny tak s nimi budou ještě útulnější.

Když už máte lampu, stačí si pořídit křeslo a máte čtenářský nebo poslechový koutek, o kterém jste snili. Křesla a další designové kousky čerpající inspiraci od starožitného nábytku najdete  na stránkách značky Livelo.

Malé ohlédnutí za veletrhem For Interior 2018

 

Jídelní stůl tmelí rodinu

Kdo hledal na veletrhu stůl, který by ho přežil, měl na výběr hned několik výrobců, kteří nezapřou svůj vztah ke dřevu, jednomu z nejstarších a nejvřelejších materiálů. Zdá se, že všechny spojuje také péče, s jakou vybírají materiál a jakou věnují nápaditému designu.

Při procházce kolem stánku jednoho z výrobců se však něčí srdce mohlo rozbušit o poznání víc. Stoly Belterra dávají neokázalým způsobem vyniknout kráse dřeva jednoduchých desek, které doplňují vtipně řešené nohy. Stůl si také můžete nechat vyrobit přímo na míru, což ocení nejen designéři. Neříkejte to před židlemi, ale takový stůl nikdy nebudete chtít dát pryč

Malé ohlédnutí za veletrhem For Interior 2018

 

Interiérový design na klíč

Čistě subjektivně vzato (a ono by to jinak ani nešlo), na veletrhu jste kromě značky Belterra  mohli mezi vystavovateli najít další výrobce, kteří mohou nabídnout nábytek na míru, jako společnost
L´Mont z Pardubic a Klvaňa z Brna, které zákazníkovi nabízejí další přidanou hodnotu v podobě kompletního řešení interiéru od návrhu po realizaci. Obě dvě mají skvělé architekty a designéry, kteří realizacím dokáží vtisknout osobitý a nadčasový vzhled.

Malé ohlédnutí za veletrhem For Interior 2018

 

Veletrh For Interior 2018 byl opravdu povedený a jistě v nejednom návštěvníkovi zanechal příjemný pocit vyvolaný jak krásnými výrobky, tak nadšením a pozitivní náladou vystavovatelů. Zdá se, že se v naší kultuře v oblasti bydlení blýská na lepší časy a spoustu inspirace již můžeme čerpat také od domácích výrobců, kteří si potrpí na kvalitní materiály a perfektní řemeslné zpracování.