Foukaná tepelná izolace

Foukaná tepelná izolace dnes patří k nejefektivnějším metodám tepelných izolací. Ve srovnání s klasickými technologiemi má tento typ izolace hned několik výhod. Největší z nich je asi způsob aplikace a izolační vlastnosti. Materiál, který se fouká do konstrukcí, se vyrábí z odpadů, čímž je šetrný k přírodě.

Nejčastěji používaným izolantem je drcený polystyren. Novinkou je izolační materiál, která vyjde cenově trochu dráž, na druhou stranu jeho izolační vlastnosti jsou o 20 % větší než u jiných materiálů, takže se Vám počáteční investice po čase vrátí. Navíc je URSA nenasákavá. Je vhodným materiálem k vyplnění horizontálních i vertikálních dutin bez rizika objemových změn. Zároveň odolává teplotě do 200°C, takže ho ocení i majitelé dřevostaveb.

Při aplikaci URSA nevzniká elektrostatický náboj, což zaručuje celistvost izolační vrstvy. Navíc stejně jako Climatizer plus obsahuje i tento izolační materiál příměsi proti hlodavcům, plísním a hmyzu.

Aplikace URSA probíhá buď volným foukáním nebo foukáním do dutin, přičemž nejsou nutné žádné velké stavební úpravy. Stačí odsunout prkno nebo vyvrtat otvor, na který se nasadí nástavec a pomocí aplikačního stroje a hadice se prostor vyplní izolačním materiálem.